ІСТОРІЯ ЦЕРКВИ

18.06.2014 18:09

За сто кілометрів від Києва на лівому березі Канівського водосховища стоять дві хати.

Одна з них –це колишня школа неіснуючого тепер села Гусинці. Навколо ліс і пісок. З берега добре видно будівлю церкви та дзвіниці, що стоять тепер серед води. Вода підступила до порогу, але у храм не зайшла.

З ініціативи директора «Старинська птахофабрика» ЗубчукаО.М. та при його підтримці за проект храму було взято старовинну козацьку церкву

с. Гусинці .Громада села вирішила побудувати на місці старої школи.

9 січня 2006 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет освятив Хрест і наріжний камінь під забудову церкви.

7 жовтня 2006 РОКУ Святійший Владика заклав капсулу із Грамотою про будівництво храму в с. Мирне Бориспільського району Київської єпархії.

Розпочалося будівництво храму. Роботи не зупиняли навіть взимку. Очолив будівництво настоятель храму с. Мирне протоієрей Ігор Марцин. Шукав меценатів, наймав підрядників. Допомагали жителі села, учні школи.

Напередодні свята Покрови Божої Матері у суботу 13 жовтня 2007 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет освятив храм на честь цього свята у с. Мирне, Бориспільського району, Київської області. Святійшому Владиці співслужили: преосвященний Димитрій ректор КПБА архиєпископ Переяслав-Хмельницький, вікарій Київської єпархії; благочинний району протоієрей Василь Безсмертний; настоятель храму протоієрей Ігор Марцин та інше духовенство благочиння.

Після чину освячення новозбудованого храму Святійший Патріарх звершив в ньому першу Божественну Літургію та виголосив проповідь у якій торкнувся питань сучасного духовного життя. Після відправи Літургії були вручені церковні нагороди для тих хто брав участь у будівництві храму, зокрема, Святійший Патріарх нагородив орденом Святого рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ ступеня директора СГ ТОВ «Старинська птахофабрика» Зубчука Олександра Миколайовича; керівника Державного управління справами Тарасюка Ігоря Григоровича; голову Правління ВАТ «Миронівський хлібопродукт» Косюка Юрія Анатолійовича; орденом Святого Миколая Чудотворця - Зябкіна Володимира Борисовича; медаллю Святого Юрія Переможця - виконроба СГ ТОВ «Старинська птахофабрика» Слюсаря Василя Григоровича; головного інженера по будівництву СГ ТОВ «Старинська птахофабрика» Пручая Петра Івановича.

В свою чергу настоятель храму отець Ігор Марцин подякував Святійшому Владиці за візит і освячення Свято-Покровського храму в с. Мирне. Православна громада Київського Патріархату в цьому селі існувала давно і молилася під відкритим небом біля хреста. Господь та Пресвята Богородиця зглянулись на щире моління парафіян і дуже швидко за рік на відведеній ділянці виріс ошатний цегляний храм з будинком для священика та приміщенням для недільної школи.

Свято закінчилося і почалася духовна клопітка праця настоятеля церкви з своїми прихожанами.

Щиросердечно, настоятель храму протоієрей Ігор запрошував всіх, ходити до церкви, молитися за здоров’я, спасіння , за мир у світі та поминати померлих, що є обов’язком кожного православного християнина.

І дуже добре, що самим першим церковним таїнством, яке відбулося у неділю 21.10.2007 в новозбудованому Храмі Покрови Пресвятої Богородиці було хрещення немовляти.

Стало доброю традицією, коли випускники приходять до настоятеля храму за благословенням.

Над розписами церкви працювали маляри. На стінах храму зображені лики святих, різноманітні біблійні сюжети, сторінки життя Ісуса Христа.

ОСВЯЧЕННЯ РОЗПИСІВ

Напередодні свята Покрови Божої Матері у п'ятницю 10 жовтня 2008 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет освятив розписи у храмі Покрови Пресвятої Богородиці та відслужив акафіст Покрові Пресвятої Богородиці в с. Мирне Бориспільського району на Київщині. Святійшому Владиці співслужили благочинний протоієрей Василій Безсмертний, настоятель парафії протоієрей Ігор Марцин та духовенство благочиння.

Після чину освячення та акафісту, Святійший Патріарх Філарет звернувся до присутніх з проповіддю, в якій торкнувся питань сучасного духовного життя і наголосив, що храм займає особливе місце в житті людини, адже лише тут людина отримує відпущення гріхів і причащається Таїнства Євхаристії, отримуючи блаженне вічне життя. "Церкви руйнували для того, щоб знищити віру, відокремити людей від Бога. Відбудовуючи їх, ми відроджуємо віру, примножуємо духовність" - сказав Патріарх

На завершення Святійший Владика подякував усім, хто долучився до цієї благої справи і нагородив меценатів церковними нагородами. Зокрема, з рук Святійшого Патріарха ордени Святого Юрія Переможця отримали директор СГ ТОВ «Старинська птахофабрика» Олександр Миколайович Зубчук, Юрій Степанович Романович та Володимир Кирилович Творидло. Також Святйший Владика вручив сім Благословенних Патріарших грамот. Настоятель храму отець Ігор Марцин подякував Святійшому Владиці Філарету за візит і освячення розписів Свято-Покровського храму в с. Мирне. Православна громада Київського Патріархату в цьому селі існувала давно і молилася під відкритим небом біля хреста. Господь та Пресвята Богородиця зглянулись на щире моління парафіян і дуже швидко, за рік, на відведеній ділянці виріс цегляний храм з будинком для священика та приміщенням для недільної школи, а тепер цей храм прикрашено розписами.

29 листопада 2009 року було засновано недільну школу для дітей.

ЦЕРКОВНИЙ ПРИТЧ:

НАСТОЯТЕЛЬ ЦЕРКВИ – протоієрей Ігор Марцин

ПАЛАМАР – ПОПОВИЧЕНКО ПЕТРО ДМИТРОВИЧ

ПРОСКУРНИЦЯ – СПІЖОВА НАДІЯ ІВАНІВНА

РЕГЕНТ - ПОПОВИЧЕНКО МАРФА СТЕПАНІВНА

СТАРОСТА - ЯРЕМЕНКО ЛІДІЯ АНДРІЇВН

ХОРИСТИ:

СПІЖОВА НАДІЯ ІВАНІВНА

ЗАБІЯКА АНТОНІНА ІВАНІВНА

ПОПОВИЧЕНКО МАРФА СТЕПАНІВНА

ЯРЕМЕНКО ЛІДІЯ АНДРІЇВНА

ОЛІЙНИК НАДІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА

КУРИЛКО ОЛЕНА ГНАТІВНА

ЮСЬКІВ ГАЛИНА ВАСИЛІВНА

СЛАСТЬОН НАТАЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА

БОГДАН СВІТЛАНА МИКОЛАЇВНА

ПЕТРИК ТЕТЯНА ГНАТІВНА

 

Цей літопис був складений:

 

настоятелем церкви протоієреєм Ігорем Марціном,

 

головою церковної двадцятки Яременко Лідією Андріївною та прихожанами церкви (2009 рік)